PRZYJAŹŃ CENNIEJSZA NIŻ SKARB


Zastanawialiście się, czym jest przyjaźń w dzisiejszych czasach? Czym dla Was jest przyjaźń? Zapewniam, że warto przy tym chwilę się zatrzymać.

Przyjaciel to nie tylko osoba, z którą się imprezuje czy wagaruje. Przyjaciel to osoba, która jest przy Tobie na dobre i na złe, która próbuje zrozumieć Twoje problemy i nawet, jeśli jej to nie wychodzi, próbuje Ci pomóc, nawet swoją obecnością.

Przyjaciel to osoba, do której możesz zadzwonić o 3.00 nad ranem, mówiąc, że nie możesz zasnąć, a on nie odłoży słuchawki, dopóki wszystkiego mu nie opowiesz. To ktoś, przy kim możesz płakać, z kim możesz się śmiać do łez. Prawdziwy przyjaciel potrafi przyznać się do swojej winy i będąc szczerym winę znaleźć w Tobie. Nie da Ci zginąć w tym bardzo pokręconym świecie. kiedy zrobisz coś złego, nie obrazi się na Ciebie, ale sprowadzi na dobrą drogę. I co najważniejsze, przyjaźń to nie 'transakcja jednostronna'. Może właśnie teraz Twój przyjaciel ma jakiś problem, może potrzebuje Twojej pomocy, a Ty tego nie widzisz?

Codziennie dziękuję za dar przyjaźni w dzisiejszym świecie, przepełnionym problemami, nieporozumieniami, kłamstwem, zdradą i zazdrością. Dziś tak trudno znaleźć prawdziwego przyjaciela, który będzie wobec Ciebie lojalny, nie będzie Ci niczego zazdrościł, będzie cieszyć się Twoim szczęściem.

Mogą czuć się wyróżniona, bo ja mam wokół siebie takich ludzi i staram się odpłacić im tym samym. Dzięki zaufaniu, szacunkowi i lojalności mam przyjaciółkę już od 6 lat. Mimo zmiany szkół, odległości miejsc zamieszkania i często różnych opinii na różne tematy, rozumiemy się bez słów, potrafimy sobie pomóc w każdej sytuacji. I to właśnie między innymi dzięki niej, ten świat jest piękniejszy i bardziej kolorowy. Czy to jest przyjaźń ? Na pewno tak. Nie wiem, co bym zrobiła bez tak ważnych osób w moich życiu. Pełnią oni jedną z najważniejszych ról.

I Tobie też właśnie takiej prawdziwej przyjaźni życzę, rozejrzyj się dookoła, może ktoś obok Ciebie jest Ci bliższy, niż Ci się wydaje. Może kogoś za mało doceniasz?

Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

Magda D.

 

Polecamy

Powieść

Mariusza Niemyckiego


Zośka Brat


Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj15
Ostatni tydzień59
Ostatni miesiąc477
Razem61105